ОГЛАСИО СЕ И ЕРДОГАН НАКОН ПОТОПА У ХЕРСОНУ: Турска жели да се формира комисија за истрагу пуцања бране

Танјуг

07. 06. 2023. у 15:56

ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган је у телефонском разговору са руским колегом Владимиром Путином разговарао о уништавању бране Каховка, на југу Украјине, додавши да би могла да се формира комисија за истрагу тог инцидента.

ОГЛАСИО СЕ И ЕРДОГАН НАКОН ПОТОПА У ХЕРСОНУ: Турска жели да се формира комисија за истрагу пуцања бране

Фото: АП

Председник Ердоган је истакао важност свеобухватне истраге о експлозији на брани хидроелектране Каховка. Он је навео да би могла да буде формирана комисија, уз учешће руских и украјинских стручњака, Уједињених нација и међународне заједнице, укључујући Турску.

- Турска је спремна да помогне у томе - навео је Ердоган, преноси ТАСС.

Турски председник је претходно разговарао са председником Украјине Володимиром Зеленским којем је такође рекао да би требало основати међународну комисију која ће се бавити испитивањем околности које су довеле до уништења бране Каховка.

Ердоган је рекао Зеленском да би преговарачки метод, сличан оном уз помоћ којег је продужен Споразум о житу, могао да се употреби за испитивање пуцања Каховке, преноси Ројтерс. Руске и украјинске власти се међусобно оптужују за гранатирање бране које је довело до поплава, због којих је на хиљаде људи остало без својих домова, док су стотине хиљада њих остале без нормалног приступа води за пиће.

Кијев тврди да је пуцање бране руска "еколошка бомба масовног уништења", док из Москве поручују да је реч о терористичком акту који су извеле украјинске снаге у оквиру своје контраофанзиве.

БОНУС ВИДЕО: 

КУЉА ВОДА НА СВЕ СТРАНЕ - Снимак оштећења на брани Каховскаја

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?