"НЕ ИМПЕРИЈАЛИСТИЧКОМ САМИТУ Г7": Демонстранти у Хирошими протестују против одржавања политичког скупа у Јапану
У ХИРОШИМИ, где је у петак отворен самит Г7, одржавају се демонстрације и протестни скупови, јавља дописник РИА Новости са лица места.
Foto: Profimedia
Демонстрације под слоганима „Против самита у Хирошими!“, „Не империјалистичком самиту Г7!“, „Не нуклеарном рату!“, „Нема рата и инвазије на Кину!“, „Нећемо дозволити агресивни рат са Кином !" прошле су улицама Хирошиме у густом кругу полиције. Понекад се чинило да је више полиције него демонстраната. Углавном, полиција се понашала уздржано, али је било и случајева када су демонстранти покушавали да буду гурнути позади да би се убрзао покрет, или да их отму из масе. Као одговор на то, демонстранти су се закључали у ланце и почели да марширају у редовима.
- Данас смо окупили око 350 људи. Око трећине су студенти. Акцију смо почели да одржавамо од јуче и наставићемо сваки дан. Данас ће бити још један митинг, након чега ће демонстрације ићи до Куполе атомске бомбе (до 1945. године, Изложбени центар за комерцијалне и индустријске коморе Хирошиме – једина преживела зграда у близини епицентра експлозије – прим. аут.) – навео је Рјо Мијахара, шеф извршног комитета акције.
Јапан ће 2023. године преузети председавање Г7. Самит Г-7 одржаће се у Хирошими од 19. до 21. маја.
Поред земаља Г7, позив да присуствују самиту у Хирошими добиле су Индија, Аустралија, Бразил, Јужна Кореја, Вијетнам и још три земље: Индонезија која председава АСЕАН-у, Кукова Острва председавајућа Форуму пацифичких острва и Унија Коморских Острва председава Афричкој унији. Поред ових земаља, позиве за самит у Хирошими добили су и шефови седам организација: УН, Међународна агенција за енергетику, Међународни монетарни фонд, Организација за економску сарадњу и развој (ОЕЦД), Светска банка, СЗО и СТО, пренела је РИА.
БОНУС ВИДЕО: ВОДА ДО ГУШЕ - Нови снимци катастрофалних поплава у италијанској регији Емилија-Ромања
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Сеновоз тврди - Власти у потпуности контролишу ситуацију у Енергодару у Запорошкој области
19. 05. 2023. у 07:11 >> 23:34
АМЕРИЧКИ МИНИСТАР ЗДРАВЉА ШОКИРАО: Шмркао сам кокаин са WC даске
АМЕРИЧКИ министар здравља и социјалне заштите Роберт Ф. Кенеди млађи изнео је шокантно признање о својој прошлости са дрогама гостујући у једном подкасту у четвртак. Говорећи о борби са зависношћу, открио је до сада непознате детаље.
13. 02. 2026. у 09:12
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (1)