ЕРДОГАН МОРА У ДРУГИ КРУГ? Остао још мали проценат непребројаних гласова

Дејана Калинић
Дејана Калинић

15. 05. 2023. у 00:37

ГРАЂАНИ Турске јуче су гласали на председничким и парламентарним изборима, а бирали су између три председничка кандидата, 24 политичке странке и 151 независног кандидата за парламент који има укупно 600 посланичких места.

ЕРДОГАН МОРА У ДРУГИ КРУГ? Остао још мали проценат непребројаних гласова

FOTO: Tanjug/AP

Остало је још неколико процената непребројаних листића, који ни на који начин не могу променити изборне резултате.

Турска ће и дефинитивно у другом кругу добити новог председника. Ердоган је први круг добио и има око 49, а Киличдароглу 45 одсто гласова.

Када је реч о парламентарним изборима, према неслужбеним резултатима Ердоганова Странка правде и развоја (АКП) освојила је 35,72 одсто гласова, док је Киличдароглуова Републиканска народна странка (ЦХП) освојила 24,91 проценат гласова.

Интересантан је и податак за кога су гласале турске регије? Занимљиво је да Киличдароглу има предност у Анкари и Истанбулу, као и на већем делу турске обале, док Ердоган убедљиво води у руралним дедловима Турске, преноси Информер.

БОНУС ВИДЕО: ТРЕНУТАК ПАДА ХЕЛИКОПТЕРА: У региону Бријанска срушиле се четири летелице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?