БАЈДЕН ПОТВРДИО КАНДИДАТУРУ НА ИЗБОРИМА 2024.
Амерички председник Џо Бајден данас је званично покренуо своју кампању за реизбор, позивајући Американце да му дају још четири године да, како је навео, "заврши оно што је започео".
Фото: Профимедиа/Илустрација
Бајден је намеру да се кандидује на изборима 2024. званично објавио у видео снимку на дан када је пре четири године саопштио да ће ући у председничку трку како би "излечио душу нације" након председништва Доналда Трампа.
"Свака генерација је имала тренутак када је морала да се заложи за демократију. Да се заложи за своје основне слободе. Верујем да је ово наш. Зато се кандидујем за реизбор за председника Сједињених Држава", навео је Бајден.
Бајден, који би на крају другог мандата имао 86 година, сматра да његова достигнућа у првом мандату и више од 50 година политичког искуства у Вашингтону вреде више од забринутости због његових година.
Како наводи АП, он ће имати лак пут до победе за номинацији своје Демократске странке, без озбиљних ривала.
Његова кампања за реизбор је званично почела - у облику видеа од три минута.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)