ПОЛИЦИЈА ОБЕЗБЕЂИВАЛА СКУП: Велики број муслимана присуствовао молитви у Ал Акси
ВЕЛИКИ број муслиманских верника, уз појачано присуство израелске полиције, окупио се данас у џамији Ал Акса на подневној молитви поводом светог месеца Рамазана.
FOTO: AP/Tanjug
Израелска полиција је саопштила да је више од 2.000 полицајаца било на улицама Јерусалима који су "одржавали безбедност и ред, како би обезбедили слободу вероисповести за припаднике свих вероисповести и религија".
Када је реч о броју присутних верника, постоје различите процене.
Полиција наводи да их је било око 130.000, док исламска организација Вакуф тврди да је данашњим молитвама присуствовало око 250.000 верника, наводи Ројтерс.
- Нема простора за компромис око Ал-Аксе или за преговоре. Нећемо се одрећи ни центиметра њене земље - поручио је бивши палестински муфтија Јерусалима Екрима Сабри током проповеди.
Прошлонедељне рације израелске полиције на свети комплекс довеле су до ракетних напада из Газе, јужног Либана и Сирије, што је изазвало израелске ваздушне и артиљеријске нападе.
Премијер Израела Бењамин Нетанијаху потврдио је почетком ове недеље да ће, као и претходних година, посете немуслимана локалитету бити забрањен до краја Рамазана 20. априла, додаје агенција.
Стотине Палестинаца марширале су данас градом Газе након завршетка молитве, машући заставама Ирана и неколико арапских земаља, укључујући Саудијску Арабију, наводи Ројтерс.
FOTO: AP/Tanjug
Агенција подсећа да је насиље између два народа порасло последњих месеци, уз честе војне рације на Западној обали. Од почетка година, убијено је више од 90 Палестинаца и најмање 19 Израелаца.
БОНУС ВИДЕО: ВОДЕНИ ТОПОВИ И СУЗАВАЦ: Погледајте сукобе у Лиону на протестима против реформе пензионог система
Препоручујемо
ИЗРАЕЛСКА ВЛАДА: Забранила посете јевреја комплексу Брда храма до краја Рамазана
11. 04. 2023. у 18:34
МОГУЋИ СУКОБИ: Неколико стотина људи се забарикидирало у џамији Ал-Акса?
09. 04. 2023. у 00:14
ЕРДОГАН ПОРУЧИО ПРЕДСЕДНИКУ ИЗРАЕЛА: Нећемо немо посматрати провокације у Ал Акси
08. 04. 2023. у 23:07
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)