"ПОТРЕБНО ИНТЕНЗИВИРАЊЕ ВОЈНИХ ОБУКА": Си поручио - Бранићемо суверенитет Кине
ПРЕДСЕДНИК Кине Си Ђинпинг посетио је данас јужни војни округ кинеске морнарице и изјавио да је потребно интензивирање војних обука и припрема, известили су државни медији, преноси Ројтерс.
Фото Танјуг/АП
Он је поручио да је неопходно убрзати трансформацију и јачање оружаних снага, јавила је кинеска телевизија ЧТВ.
Си је казао да на сложене ситуације треба реаговати благовремено и на одговарајући начин.
Агенција подсећа да је кинеска морнарица јуче наставила са борбеним обукама око Тајвана, само дан након што је Пекинг најавио крај војних вежби усред појачаних тензија између власти у Пекингу и Тајпеју.
Си је поручио да ће одлучно бранити територијални суверенитет Кине, њена поморска права и интересе, као и да ће настојати да одржи стабилност у суседним областима. Кинеске власти су недавно саопштиле да је амерички разарач деловао у њеним територијалним водама око Јужног кинеског мора.
За то време, Сједињене Америчке Државе и Филипини одржавају највеће заједничке војне вежбе због забринутости око политике Пекинга у азијско-пацифичком региону.
БОНУС ВИДЕО: СНИМАК ЕКСПЛОЗИЈЕ: Тренутак кад кафић у Санкт Петербургу одлеће у ваздух
Препоручујемо
КИНА "ОШТРИМ МАЧЕМ" СЕЧЕ ВОДЕ ТАЈВАНА: Војне вежбе као одговор на сарадњу са САД
08. 04. 2023. у 07:45
КИНА И РУСИЈА НИСУ ДОВОЉНЕ: Ево због чега ће Путин и Си врбовати моћног савезника
08. 04. 2023. у 07:25
ПЕКИНГ НЕ ТРПИ ДА МУ СОЛЕ ПАМЕТ: Стигао жесток одговор Западу поводом Украјине
07. 04. 2023. у 09:48
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)