РАЗГОВОРИ РУСИЈЕ И КАЗАХСТАНА О УКРАЈИНИ Лавров: "Ценимо избалансирану позицију Астане по читавом низу питања"

МИНИСТРИ спољних послова Руске Федерације и Казахстана разговарали су о ситуацији у Украјини. Русија цени избалансирану позицију Казахстана по читавом низу ових питања, изјавио је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.

РАЗГОВОРИ РУСИЈЕ И КАЗАХСТАНА О УКРАЈИНИ Лавров: Ценимо избалансирану позицију Астане по читавом низу питања

FOTO: Tanjug/AP

- Увек имамо искрену размену мишљења о свим питањима која су од значаја за међународну агенду. Разговарали смо и о ситуацији у Украјини и око ње. Изнели смо наше ажуриране оцене о томе шта се дешава као пројекат који је колективни Запад осмислио да нанесе стратешки пораз Русији - рекао је Лавров на брифингу о резултатима преговора са казахстанским колегом Муратом Нуртлеуом.

Према речима Лаврова, овај пројекат се „припремао дуги низ година“.

- Не видимо никакве промене у линији конфронтације коју исповедају западни лидери овде, било да се ради о Вашингтону, Бриселу, Лондону или другим престоницама - рекао је он.
Према речима министра, „ценимо уравнотежен став наших казахстанских пријатеља по читавом низу ових питања и наставићемо дијалог о овом и другим проблемима", пренела је РИА.

БОНУС ВИДЕО: ЕВАКУИСАНО ЧИТАВО МЕСТО - У Минесоти из шина исклизнули вагони теретног воза

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

СРАМ ВАС БИЛО! Фудбалери Швајцарске Џака и Родригез провоцирали - показивали албанског орла пред Мундијал