УКРАЈИНСКИ ГЕНЕРАЛ НАЈАВЉУЈЕ ОФАНЗИВУ: Бахмут је стратешка локација у рату
АЛЕКСАНДАР Сирски, командант копнених снага Украјине, рекао је у четвртак да ће ускоро доћи до контраофанзиве против „исцрпљених“ руских снага код Бахмута.
Фото АП
-Агресор није одустао од наде да ће заузети Бахмут по сваку цену упркос губицима у људству и опреми, рекао је Сирски, према The Moscow Times, независној публикацији на енглеском језику са седиштем у Амстердаму. - Главна борбена снага Русије на овом фронту је Вагнерова плаћеничка група. Не штедећи ништа, они губе значајну снагу и исцрпљују се. Врло брзо ћемо искористити ову прилику, као што смо то урадили код Кијева, Харкова, Балаклеје и Купијанска.
Фото Танјуг/АП
Вагнер, приватна војна компанија на челу са Јевгенијем Пригожином, руским олигархом и дугогодишњим савезником руског председника Владимира Путина, можда преиспитује своју умешаност у „млин за месо” Бахмута.
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ПРИПРЕМА ДЕСАНТ ПРЕКО ДЊЕПРА: Када ће се догодити напад (МАПА)
23. 03. 2023. у 18:03
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (4)