АМЕРИКА ПРОДАЈЕ ТРИ НУКЛЕАРНЕ ПОДМОРНИЦЕ: Аустралија ће пловила класе Вирџинија добити 2030. године

П. З. С. / риа.ру

13. 03. 2023. у 20:30

СЈЕДИЊЕНЕ Државе планирају да испоруче три подморнице класе Вирџинија Аустралији 2030-их, уз могућност повећања серије на пет јединица, рекао је саветник за националну безбедност Џејк Саливен.

АМЕРИКА ПРОДАЈЕ ТРИ НУКЛЕАРНЕ ПОДМОРНИЦЕ: Аустралија ће пловила класе Вирџинија добити 2030. године

Подморница "Конектикат"

Према његовим речима, до продаје америчке и британске подморнице ће се базирати у Аустралији на ротационој основи, а Саливен је развој нове подморнице са нуклеарним погоном и конвенционалним наоружањем назвао коначним циљем трилатералног партнерства АУКУС.

-Испоруке три подморнице класе Вирџинија из САД у Аустралију (одржаће се) током 2030. године, уз могућност повећања серије на пет ако буде потребно“, рекао је он на брифингу за новинаре.

Састанак лидера три земље чланице АУКУС-а одржаће се касније у понедељак (уторак по московском времену) у америчком граду Сан Дијегу, где се очекује да ће званично бити објављени параметри више милијарди долара вредног споразума о оружју.

-Завршна фаза неће бити само пројектовање и развој, већ и размештање нове подморнице, подморнице на нуклеарни погон, конвенционално наоружане ССН АУКУС, која ће бити изграђена коришћењем британске и америчке технологије, рекао је Саливен.
Пројекат, како је рекао, подразумева велика улагања у индустрију све три земље.

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ЛОВЦИ-БОМБАРДЕРИ ПОНОВО НА ЗАДАЦИМА: Снимци борбених активности посада у авионима Су-25

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

ПЉУШТЕ ЧЕСТИТКЕ: Певач добио ШЕСТО дете - сину дали моћно име