АМЕРИЧКЕ РАКЕТЕ ЗА УКРАЈИНСКЕ МиГ-ОВЕ: Пентагон проучава могућност испоруке АИМ-120
МИНИСТАРСТВО одбране САД проучава да ли су западне ракете ваздух-ваздух компатибилне са украјинским борбеним авионима МиГ, преноси Politico.
Фото: Printscreen Yutube
Напомиње да америчка страна разматра ракете средњег домета АИМ-120, које су намењене, посебно, за Ф-16. Публикација се односи на два неименована званичника америчког Министарства одбране.
У извештају се, посебно, каже да је овај процес технички компликован, јер ракета не само да мора бити окачена на авион, већ и комбинована са електроником и радарима летелице.
Главни проблем је у томе што су амерички и совјетски системи (војна авијација – прим. аут.) толико различити да се ракета и летелица можда „не разумеју“, наводи се у чланку.
БОНУС ВИДЕО - ПОДРШКА ОД ТЕРМИНАТОРА: Снимци руских оклопних возила током борбе у Украјини
Препоручујемо
УКРАЈИНА ЋЕ ИЗГУБИТИ: Аналитичар тврди - Затворио се прозор који је омогућавао нагодбу
07. 03. 2023. у 21:02
БАХМУТ ЖУЉА ЗАЛУЖНИЈА И НАТО: Састанак команданата четири војске око једног града
07. 03. 2023. у 21:15
ЗАШТО ЗЕЛЕНСКИ НЕЋЕ ДА ПРЕДА БАХМУТ: Украјински председник је објаснио оклевање
07. 03. 2023. у 19:49
РАТ У УКРАЈИНИ: Руси напредују код Марјинке; Бахмут у пламену - Зеленски објашњава зашто ВСУ гине у граду (МАПА/ФОТО/ВИДЕО)
07. 03. 2023. у 07:19 >> 00:44
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (1)