ПУТИН КРЕЋЕ НА МОЛДАВИЈУ? Почело премештање трупа (ФОТО)
МОЛДАВИЈА се припрема за "пун спектар претњи", рекао је данас министар иностраних послова Нику Попеску.
Фото: Профимедиа/Alexander NEMENOV
Он је то нагласио усред страховања да би Русија могла да интензивира покушаје да дестабилизује ту земљу.
Попеску је рекао је да је Кишињев спреман за тако нешто, делимично захваљујуц́и подршци својих међународних партнера, пренео је Ројтерс.
- Наше институције планирале су одговоре на читав спектар претњи, иако наравно да имамо ограничена средства, али у исто време нисмо сами у томе - рекао је он.
Распоређују снаге
Украјинско министарство одбране известило је да су почели да распоређују снаге на граници са Молдавијом како би је заштитили.
Украјински председник Володимир Зеленски рекао је да је први Путинов циљ освајање међународне луке у Кишињеву.
БОНУС ВИДЕО: ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА - Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање
Препоручујемо
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)