ШЕФ УН ЗА ХУМАНИТАРНА ПИТАЊА: Асад пристао да отвори још два гранична прелаза за хуманитарну помоћ

Танјуг

13. 02. 2023. у 23:28

СИРИЈСКИ председник Башар ал-Асад пристао је да пусти Уједињене нације да испоруче помоћ Сирији кроз још два гранична прелаза из Турске у наредна три месеца, изјавио је данас шеф УН за хуманитарна питања Мартин Грифититс на седници Савета безбедности, саопштиле су дипломате.

ШЕФ УН ЗА ХУМАНИТАРНА ПИТАЊА: Асад пристао да отвори још два гранична прелаза за хуманитарну помоћ

FOTO: Tanjug/AP

Грифитс се сусрео са Асадом у Дамаску, недељу дана након катастрофалног земљотреса у суседној Турској, пренео је Ројтерс.

Асад је такође нагласио неопходност међународних напора да се концентришу на реконструкцију инфраструктуре у Сирији, јер је то неопходно за стабилност сиријског народа и повратак сиријских избеглица у њихове градове и регионе.

Испоруку хитних залиха у областима северне Сирије погођеним земљотресом закомпликовао је дугогодишњи грађански рат између опозиционих снага и Асадове владе.

Сиријски министар спољних послова Фејсал Мекдад каже да свака помоћ коју добије мора да иде преко главног града Дамаска.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (0)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart