КЛИЧКО ОДЛУЧАН - КИЈЕВ НЕЋЕ ЗА ПРЕГОВАРАЧКИ СТО: Циљ Русије је цела Украјина
РУСИЈА је покренула нови талас ракетних напада.
FOTO: AP/Tanjug
- Циљ Русије је цела Украјина, али Кијев на то неће пристати и да ће сести за преговарачки сто када последњи руски војник напусти земљу - рекао је градоначелник Кијева, Виталиј Кличко.
- Кијев је био и остао мета агресора. Кијев је срце Украјине. Он је главни град и главна мета. Циљ Русије је цела Украјина. Они хоће целу Украјину. Ићи ће колико ми дозволимо да иду - упозорио је градоначелник Кијева.
Кличко је рекао да ће Украјина сести за преговарачки сто само под једним условом – "када последњи руски војник напусти Украјину".
Русија је покренула нови талас ракетних напада на енергетску инфраструктуру широм Украјине, што је изазвало нестанке струје и ограничене залихе воде и навело Кијев да затражи од западних земаља додатно оружје.
- И данас је веома важно имати, поред снаге духа, коју не требамо да позајмљујемо, модерно оружје - рекао је Кличко за ХРТ. Он је захвалио западним земљама на досадашњој подршци и противракетним системима који, како каже, успешно обарају већину руских ракета.
БОНУС ВИДЕО: ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА - Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање
(Index.hr)
Препоручујемо
РУСИЈА УПАДА У ВАЗДУШНИ ПРОСТОР ЧЛАНИЦА НАТО-А: Ово Москви није први пут
10. 02. 2023. у 11:31
"БИЛО ЈЕ МОМЕНАТА ДА МРЗИМ ЉУДЕ" Деа Ђурђевић открила да и даље нема контакт са оцем
10. 02. 2023. у 07:48
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)