ЗАШТО САНКЦИЈЕ НИСУ СЛОМИЛЕ РУСИЈУ? Упркос претњама из САД, све више земаља се окреће Москви

Новости Онлајн

09. 02. 2023. у 08:04

ЕКОНОМСКЕ санкције нису могле да нашкоде руској економији, упркос прогнозама западних аналитичара, написао је новинар Едвард Штајнер у чланку за Велт.

ЗАШТО САНКЦИЈЕ НИСУ СЛОМИЛЕ РУСИЈУ? Упркос претњама из САД, све више земаља се окреће Москви

Фото: ЕПА

- Од почетка специјалне операције Москва је одлично зарадила на извозу, а добро координиран рад руководства помогао је да се постигне јачање рубље - наводи се у публикацији.

По мишљењу аутора чланка, разлог изненађујуће економске снаге Русије лежи у богатој ресурсној бази, која јој је омогућила да повећа извоз сировина, као и у разумној реакцији Централне банке на економска ограничења.

Поред тога, повећан је прилив у земљу не само свакодневних добара, већ и високе технологије, рекао је Штајнер.

- Све у свему, увоз роба и услуга за 2022. износио је огромних 346 милијарди долара - рекао је он.

Аналитичар је такође приметио жељу многих земаља да наставе сарадњу са Русијом, упркос претњама из Сједињених Држава и европских земаља.

- Кина, Турска, Индија настављају да сарађују са Москвом, што им је отворило велике могућности - додао је Штајнер.

Запад је појачао санкциони притисак на Русију због специјалне операције у Украјини, која је довела до повећања цена струје, горива и хране у Европи и САД.

Владимир Путин је истакао да су санкције задале озбиљан ударац целокупној глобалној економији. Према његовим речима, главни циљ западних земаља је да погоршају животе милиона људи.

БОНУС ВИДЕО: ПРВИ "ЛЕОПАРД" ТЕНКОВИ СТИЖУ У УКРАЈИНУ - Транспорт са аеродрома у Канади

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (1)

ДР НОВОСТИ у клиници где се негује стручност, поверење и хумани приступ пацијентима