ХАОС У СИРИЈИ ПОСЛЕ ЗЕМЉОТРЕСА: Џихадисти Исламске државе побегли из затвора након потреса

Новости онлине

07. 02. 2023. у 18:14

ДВАДЕСЕТAK припадника екстремистичке Исламске државе побегло је из затвора на северу Сирије усред хаоса изазваног разорним земљотресом дуж турско-сиријске границе, саопштила је у уторак Сиријска опсерваторија за људска права (са седиштем у Британији).

ХАОС У СИРИЈИ ПОСЛЕ ЗЕМЉОТРЕСА: Џихадисти Исламске државе побегли из затвора након потреса

Фото: Принтсцреен

Посматрачи, позивајући се на затворске званичнике, рекли су да су радикални милитанти били заточени у затвору Рајо у северном Алепу, једном од погођених региона.

Прокријумчарени су из затвора за 1.000 до 3.000 долара по особи.

- Оно што сам сазнао из својих извора је да је након земљотреса настао хаос. Припадници Исламске државе успели су да организују бекство са стражарима - рекао је за ДПА ​​шеф опсерваторије Рами Абдел Рахман.

БОНУС ВИДЕО: Руска војска у акцији у Сирији - Помажу након земљотреса

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности