НЕ ТРЕБАЈУ ВАМ ПОДМОРНИЦЕ, УСКОРО ОСТАЈЕТЕ БЕЗ МОРА Медведев: "Сада је неки идиот изјавио да им требају и авиони..."

КИЈЕВСКИ режим ускоро ће остати без приступа мору, написао је заменик председник Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев, коментаришући објаве да је Украјина тражила од Немачке подморнице.

НЕ ТРЕБАЈУ ВАМ ПОДМОРНИЦЕ, УСКОРО ОСТАЈЕТЕ БЕЗ МОРА Медведев: Сада је неки идиот изјавио да им требају и авиони...

Фото: AP Photo / RIA Novosti Kremlin, Mikhail Klimentyev, Presidential Press Service

„Сада је неки идиот изјавио да им требају авиони и… подморнице. Добро, авиони су некако разумљиви. Истина, нормалних писта практично нема, а украјинско небо смо ми затворили. А сада су подморнице већ озбиљна ствар. Посебно имајући у виду да кијевски режим ускоро уопште неће имати море. Онда ће морати да седе у чамцу насред Дњепра, учећи да свирају са музикалним старатељима бесмртну (песму Битлса) ‘Жута подморница’. Иако ће подморница бити, очигледно, жуто-плава“, написао је Медведев на његовом Телеграм каналу.

Претходно је „Шпигл“ саопштио да заменик министра иностраних послова Украјине Андреј Мељник тражи од Немачке да испоручи Украјини ловце, борбене бродове и подморнице.

Раније данас у Берлину објављено је да је Немачка донела одлуку да пошаље Украјини тенкове „леопард 2“.

Портпарол немачке Владе Штефен Хебештрајт рекао је да је одлука донета након интензивних преговора Немачке са најближим европским и међународним партнерима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (2)

КАКО ДА УШТЕЂЕВИНА ПОСТАНЕ ВАШ МЕСЕЧНИ ИЗВОР ПРИХОДА? АЛТА банка представља штедњу уз камату до 4,05 одсто НКС