ВРХОВНИ СУД САД: Привремено блокирао приступ Трамповим пореским пријавама панелу Представничког дома
ПРЕДСЕДНИК Врховног суда САД Џон Робертс привремено је блокирао у уторак приступ одбору Представничког дома да пореским пријавама бившег председника Доналда Трампа, према судском налогу.
Фото: Танјуг/AP Photo/Julia Nikhinson
Комисија Дома за начине и средства мора да достави одговор на пријаву до 10. новембра.
Комитет је тврдио да су му потребне његове пореске пријаве као део истраге о процесу ревизије председника ИРС-а.
Амерички Апелациони суд потврдио је претходну судску одлуку којом се комитету дозвољава приступ Трамповој евиденцији. Без Робертсове интервенције, пресуда би ступила на снагу у четвртак.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)