СТОЛТЕНБЕРГ О СЕВЕРНОМ ТОКУ: Снажан одговор на саботажу инфраструктуре

Танјуг

29. 09. 2022. у 16:02

ГЕНЕРАЛНИ секретар НАТО-а Јенс Столтенберг изјавио је у четвртак да ће намерни напад на савезничку инфраструктуру изазвати одлучан одговор

СТОЛТЕНБЕРГ О СЕВЕРНОМ ТОКУ: Снажан одговор на саботажу инфраструктуре

фото: Танјуг/AP Photo/Bernat Armangue

Он је коментарисао "саботажу" гасовода Северни ток.

- Све тренутно доступне информације указују да је то резултат намерних, непромишљених и ничим изазваних аката саботаже - наводи се у саопштењу НАТО-а.

- Као савезници, посвећени смо припреми, одвраћању и одбрани од принудне употребе енергије и других хибридних тактика од стране државних и недржавних актера.

- Сваки намерни напад на критичну савезничку инфраструктуру наићи ће на јединствен и одлучан одговор - наводи се у саопштењу.

(Јутарњи лист)

БОНУС ВИДЕО:

ДЕЛИМИЧНА МОБИЛИЗАЦИЈА У ТОКУ: Нови регрути окупљају се у Севастопољу, Кемерову и Јакутску

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.

29. 12. 2025. у 17:38

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (9)

СВЕ ПРЕМА ЗАСЛУГАМА: Жељко Митровић даје 100 нових отказа на Пинку