КАЗАХСТАН ПОШТУЈЕ ИНТЕГРИТЕТ УКРАЈИНЕ: Неће признати резултате референдума на истоку земље

В.К.

27. 09. 2022. у 13:05

КАЗАХСТАН нема намеру да призна референдуме Русије у Херсонској, Луганској, Доњецкој и Запорошкој области, известила је новинска агенција КазТАГ, позивајући се на портпарола казахстанског Министарства спољних послова.

КАЗАХСТАН ПОШТУЈЕ ИНТЕГРИТЕТ УКРАЈИНЕ: Неће признати резултате референдума на истоку земље

Фото: Профимедиа/Илустрација

Према речима портпарола министарства Ајбека Смадијарова, Казахстан поштује "територијални интегритет, суверену једнакост и миран суживот других земаља".

Казахстански председник Касим-Жомарт Токајев је још 17. јуна на Међународном економском форуму у Санкт Петербургу рекао да неће признати референдум који организује Москва у Доњецкој и Луганској области.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (1)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?