НОВЕ МЕРЕ ЛОНДОНА: Санкције појединцима и компанијама због референдума

ВЕЛИКА Британија уводи санкције против 92 појединца и организације због одржавања референдума у непризнатим сепаратистичким републикама Доњецку и Луганску као и деловима Херсонске и Запорошке области, које су под контролом руских снага, саопштио је данас британски Форин офис.

НОВЕ МЕРЕ ЛОНДОНА: Санкције појединцима и компанијама због референдума

Г.Чворовић

На листи санкција су се нашле агенција „ИМА-консалтинг“ и „Гознак“, преноси Интерфакс.

Санкције су уведене и одговорнима за организовање референдума и против једног броја олигарха и топ менаџера руских великих државних компанија.

На списку се налазе 23 високопозиционирана радника Гаспромбанке, 16 запослених Сбербанке и десет представника Совкомбанке.

Санкцијама су обухваћени и чланови одбора директора Гаспромбанке, бивши шеф ВЕБ-а Владимир Дмитријев и генерални директор компаније за управљање „Лидер” Анатолиј Гавриленко.

Због одржавања референдума санкционисане су још 33 особе, а међу њима су шеф владе Херсонске области Сергеј Елисејев, министар просвете непризнате ЛНР Иван Кусов, начелник војно-цивилне администрације (МАЦ) Запорошке области Јевгениј Балицки, заменик председника владе непризнате ДНР Јевгениј Солнцев.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (1)

ТАЈНА НУШИЋЕВОГ ГРОБА: Обавијен велом мистерије, ево и зашто