ОРБАН ДОБИО БИТКУ: Пропао покушај Европске комисије да ускрати Мађарској 7,5 милијарди евра
ПРЕМА аналитичару, пошто је мађарска влада интелигентно преговарала и одвојила идеолошка питања од политичких и правних питања, одбор није имао другог избора осим да се договори са мађарском владом, па је покушај Брисела да јој ускрати средства ЕУ због тога пропао, пише "Мagyarnemzet".
Foto: Tanjug
- Иако ће мировни споразум бити потписан тек у касну јесен, коначни резултат је јасан: Мађарска је добила битку у Бриселу - нагласио је Самуел Агостон Мраз у одговору на одлуку комисије у поступку владавине права.
Водећи аналитичар Института "Незопонт" подсетио је у вези са процедуром владавине права: неколико дана после мађарских избора, вероватно из горчине због резултата, Брисел је покренуо поступак против Мађарске за „заштиту“ фондова ЕУ.
Међутим, поступак је везан за прецизан рок, па је Европска комисија до септембра морала да докаже своје оптужбе.
Према аналитичару, пошто је мађарска влада интелигентно преговарала и одвојила идеолошка питања од политичких и правних питања, одбор није имао другог избора осим да се договори са мађарском владом, па је покушај Брисела да ускрати средства ЕУ због тога пропао.
Како је рекао, успех мађарске владе показује чињеница да је европска левица огорчена компромисом, а ЕК такође покушава да купи време чекајући да Мађарска прихвати обећани закон.
- Истовремено, истина укључује и чињеницу да у Бриселу има важнијих ствари од тек добијене битке: пре свега, преиспитивање енергетских санкција које су погодиле људе и не испуњава се њихова сврха. Након управо добијене важне битке, мађарска влада се суочава са новим, још важнијим борбама - подвукао је Самуел Агостон Мраз.
БОНУС ВИДЕО:
ВИШЕ ОД 10.000 ГРАЂАНА НА ДОЧЕКУ: Вучић и Орбан се обратили народу у Новом Саду
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (5)