ПАЛЕСТИНАЦ ШТРАЈКОВАО ГЛАЂУ ПОЛА ГОДИНЕ: Израел пристао да га пусти на слободу
ПАЛЕСТИНСКИ затвореник Халил Ававди окончао је данас штрајк глађу после више од 160 дана, након што је Израел пристао да га пусти у октобру, рекао је његов адвокат Ахлам Хадад.
Foto: Tanjug
Ававди је након што су га израелске снаге ухапсиле у децембру 2021. године, почео штрајк у знак протеста што је држан у притвору без оптужнице или суђења, односно у административном притвору.
Док не буде отпуштен 2. октобра, Ававди ће остати у болници на лечењу, рекао је Хадад за Ројтерс.
Он је додао да је његов клијент био само на води неколико месеци, а прошле недеље је упозорио да би "могао да умре сваког тренутка" јер му се здравље погоршало.
Израелска војска Ававдија је ухапсила у децембру 2021. године, тврдећи да је оперативац Палестинског исламског џихада, што је његов адвокат негирао.
Портпарол Палестинског исламског џихада Давуд Шебаб је поздравио његово пуштање и рекао да је то велико достигнуће.
- Захвални смо Египту што је био посредник и што је издејствовао слободу за брата Ававдија - рекао је Шебаб за Ројтерс.
БОНУС ВИДЕО:
СЕРИЈА ВАЗДУШНИХ УДАРА: Израел удара на појас Газе као одговор на ракетни напад
Препоручујемо
РЕТРОГРАДНИ МЕРКУР ОД 9. СЕПТЕМБРА: Проблеми и губитак новца прете ОВИМ знаковима
31. 08. 2022. у 13:48
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (1)