ОРБАН ДОНЕО НОВУ ОДЛУКУ: Прети нови талас миграната, Мађари ће чврсто чувати границу
МАЂАРСКА појачава заштиту својих граница, наводећи као разлог нови талас миграната који наводно путују према Мађарској преко балканске руте, пише агенција ДПА.
Фото: Shutterstock/Илустрација
Влада мађарског премијера Виктора Орбана планира да повећа висину ограде на граници, као и да направи нове препреке на граници са Србијом и Хрватском, у националном парку Дунав-Драва.
Влада такође планира да запосли 2000 наоружаних стражара као додатно појачање војној и граничној полицији.
ЕУ је годинама у спору са Будимпештом због рестриктивне политике према мигрантима.
Орбан се недавно жалио да број илегалних прелазака границе расте.
Са друге стране, Словенија је у петак на граници са Хрватском почела да уклања жичану ограду.
Њих је премијер Роберт Голоб назвао нехуманим средством, и рекао је да не служе сврси због које су постављене.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Украјински "Бајрактари"
БОНУС ВИДЕО: "УРАГАН" ПОНОВО У АКЦИЈИ - Дејство вишецевних бацача на снимку Министарства одбране Русије
Препоручујемо
УСКОРО КРАЈ СУКОБА? Руски званичник говорио о завршетку рата са Украјином
15. 07. 2022. у 07:51
"СПРЕМА СЕ ОФАНЗИВА" Британци изнели предвиђања следећих циљева Руса у Украјини
15. 07. 2022. у 09:13 >> 09:18
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)