БРИТАНСКИ ТЕЛЕГРАФ: Западни наводи о Путиновом поразу - лажни

Новости онлајн/Р. В.

29. 06. 2022. у 18:19

ЗАПАДНЕ изјаве о стратешком поразу руског председника Владимира Путина након почетка руске специјалне операције у Украјини показале су се лажним, пише британски Телеграф.

БРИТАНСКИ ТЕЛЕГРАФ: Западни наводи о Путиновом поразу - лажни

Фото: Танјуг/АП

Како је приметио аутор чланка Ричард Кемп, многе земље, напротив, само јачају сарадњу са Москвом.

Foto: Printskrin/www.telegraph.co.uk

Кинески председник Си Ђинпинг обећао је да ће ојачати економске и војне везе са Русијом, пркосећи упозорењима америчког председника Џоа Бајдена.

Поред Кине, како је додао посматрач, на страни руског лидера су остале Индија и Јужна Африка.

Индонезија је такође одбила да се придружи рату санкцијама Русији и, упркос притисцима, позвала је Путина на самит Г20 на Балију у новембру.

На Блиском истоку, како је наведено у "Телеграфу", Саудијска Арабија, Уједињени Арапски Емирати и Иран и Египат граде добре односе са Москвом.

- Заједно са Сијем, египатски председник ал-Сиси говорио је на Петербуршком међународном економском форуму - рекао је новинар.

Према Кемпу, то је у оштрој супротности са Западом који је одржао самит Г7 и није постигао никакве резултате.

После почетка руске војне операције у Украјини, Запад је појачао санкциони притисак на Москву. Неке земље су најавиле замрзавање руске имовине, многи брендови су напустили Русију. Европска унија је већ одобрила шест пакета санкција, који посебно предвиђа постепено увођење ембарга на увоз угља и нафте. Истовремено, у Европи и Сједињеним Државама ови кораци су изазвали рекордан скок инфлације, посебно за гориво и храну.

БОНУС ВИДЕО:

ЧЕТИРИ МЕСЕЦА ПАКЛА У "АЗОТУ": Погледајте како је протекла евакуација цивила из фабрике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

НОВА ПРИЛИКА ЗА МАЛА И СРЕДЊА ПРЕДУЗЕЋА: EBRD SME Go Green кредитна линија помаже при модернизацији и унапређењу производње - ово су детаљи