ЧЕКА ИХ ТОТАЛНИ ПОРАЗ: Амерички потпуковник најавио црну судбину снага Кијева у Донбасу

АМЕРИЧКИ потпуковник Данијел Дејвис најавио је пораз Оружаних снага Украјине у Донбасу.

ЧЕКА ИХ ТОТАЛНИ ПОРАЗ: Амерички потпуковник најавио црну судбину снага Кијева у Донбасу

Настављају се заједничке вежбе Русије и Белорусије, Фото АП

О томе је говорио на каналу Фокс Њуз.

-Ако погледате однос снага, посебно на бојном пољу, видећете да Русија има огромну предност, рекао је он.

Према речима официра, Запад нема рационалних основа да се нада да ће Оружане снаге Украјине променити ситуацију. Руска војска методично напредује и разбија украјинске оружане снаге, значајно смањујући њихову борбену способност, додао је Дејвис.

Како је потпуковник приметио, САД и Европска унија су послале једва десетину наоружања које је Кијеву било потребно за стварање бар неког паритета, тако да је пораз режима Зеленског неизбежан. Он је критиковао америчку владу због покушаја да нанесе штету Русији на рачун Украјине.

-Мислим да то није фер игра. Неће се завршити баш добро за Вашингтон, резимирао је потпуковник.

Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране режима у Кијеву“.

За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“, да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.

Како је саопштило Министарство одбране Русије, Оружане снаге нападају само војну инфраструктуру и украјинске трупе и од 25. марта су завршиле главне задатке прве етапе – значајно су смањиле борбени потенцијал Украјине. Главни циљ је ослобођење Донбаса.

БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ ДЕЈСТВО РУСКЕ АВИЈАЦИЈЕ: Напад на утврђене положаје украјинске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху