РАЗОРАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО АВГАНИСТАН: Погинуло 250 људи, црни биланс расте (ВИДЕО)

Танјуг

22. 06. 2022. у 07:44

НАЈМАЊЕ 250 људи погинуло је у земљотресу јачине 6,1 степен који је погодио покрајину Пактика, на истоку Авганистана, саопштила је данас служба за ванредне ситуације, пренео је Ројтерс.

РАЗОРАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО АВГАНИСТАН: Погинуло 250 људи, црни биланс расте (ВИДЕО)

Фото: Твитер/@LastQuake

Већина жртава регистрована је у Пактики, где је 100 људи страдало и 250 повређено, рекао је Мухамед Насим Хакани, шеф талибанске службе за ванредне ситуације.

Он је рекао да има погинулих и у источним покрајинама Нангархар и Кост.

Земљотресом је погођено густо насељено подручје на граници Авганистана и Пакистана, а осетио се у опсегу од 500 километара.

 

Потрес је био на истоку Авганистана на дубини од 10 километара недалеко од границе са Пакистаном, саопштио је Немачки центар за геолошка истраживања.

Према подацима Европског медитеранског сеизмолошког центра, потрес се осетио у Авганистану, Пакистану и Индији.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Велика пешчана олуја прекрила Блиски исток

БОНУС ВИДЕО: ДЕЈСТВО БОРБЕНЕ АВИЈАЦИЈЕ - СУ-25 уништавају сакривене украјинске положаје

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (0)

ТЕКТОНСКИ ПОТРЕСИ! Револуционарне промене правила фудбала од Светског првенства! Ништа више неће бити исто! Ни измене, ни корнери, ни аут...