АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Испоруке руског гаса немачком Униперу пале за четвртину
НЕМАЧКА енергетска компанија Унипер добија мање руског гаса – обим испорука је смањен за четвртину у односу на уговор након ограничења испоруке Северног тока, преноси Блумберг позивајући се на писмо представника компаније.
Фото: АП
Гаспром је у уторак саопштио да ће због ограничења на компресорској станици Портоваја моћи да испоручује гас Северном току у количини до 100 милиона кубних метара дневно, у односу на планираних 167 милиона, пошто само три гасна компресора могу сада се користи за то.јединица.
А раније у среду, Гаспром је саопштио да зауставља рад још једне Сиеменс гасне турбине на ЦС Портоваја, а од 16. јуна ће моћи да испоручује Северном току не више од 67 милиона кубних метара гаса дневно.
БОНУС ВИДЕО - ПРЕДАЈА ПРИПАДНИКА "АЗОВА": Украјински војници напуштају "Азовстаљ"
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.
09. 01. 2026. у 10:22
ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику
ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.
09. 01. 2026. у 13:11
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)