РАДИО "СЛОБОДНА ЕВРОПА" КАЖЊЕНА СА 20 МИЛИОНА РУБАЉА: Одбили да избришу лажне вести и екстремистичке изјаве о Русима
РАДИО "Слободна Европа" кажњен је у Русији са 20 милиона рубаља (325.000 долара) јер није обрисала, како Москва наводи, "лажне" вести о њеној војној операцији у Украјини, јавио је данас Интерфакс.
Фото Shutterstock
У извештају се наводи да је станица одбила да обрише извештаје који садрже бројеве настрадалих цивила и руских војника "као и екстремистичке изјаве о Русима".
Русија од марта није објавила податке о војним губицима.
Радио "Слободна Европа" добио је више казни у последњих неколико година, а у марту је станица објавила да суспендује рад у Русији након што је прогласила банкрот, а полиција појачала притисак на њене новинаре.
Судско рочиште против одлуке о банкроту заказано је за среду, 8. јун.
Радио "Слободна Европа" саопштила је у марту да је на мети јер објављује истину и да планира да настави да извештава о Русији изван те земље.
БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ РУСКЕ ТЕНКОВЕ У АКЦИЈИ: Снимци ДНР приказују нападе на положаје украјинске војске
Препоручујемо
МОСКВА ЦЕНИ СТАВ КИНЕ Лавров: "Наше енергетско партнерство је добило стратешки карактер"
01. 06. 2022. у 09:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)