АМЕРИКА НЕМОЋНА ПРЕД ОРУЖЈЕМ: Од почетка 2022. на улицама САД убијено 18.000 људи, а у ратној Украјини, према подацима УН нешто преко 4.000

Драган Вујичић

05. 06. 2022. у 09:00

ЧИНИ се да Америка никада у историји није била овако понижена и престрашена у огромном таласу насиља који је запљуснуо њене градове од почетка 2022.

АМЕРИКА НЕМОЋНА ПРЕД ОРУЖЈЕМ: Од почетка 2022. на улицама САД убијено 18.000 људи, а у ратној Украјини, према подацима УН нешто преко 4.000

Фото Танјуг/АП

У првих пет месеци у уличним обрачунима широм земље страдало је око 18.000 углавном младих људи. У овом периоду, како саопштавају УН, у рату у Украјини, погинуло је нешто више од 4.000 цивила!

У евиденцији организације за контролу оружја "Ганвајоленс архив" до 24. маја забележено је 230 масовних пуцњава (ту се убрајају оне са преко четворо мртвих) и више од 1.000 других оружаних инцидената са укупно 17.911 погинулих. Од ватреног оружја страдало је 150 деце узраста до 11 година и још 529 тинејџера од 12 до 17 година.

Статистика је "извучена" након пуцњаве у тексашком граду Увалде, где је бесни тинејџер убио 21 дете, углавном од девет и десет година, само неколико дана пре летњег распуста.

И када се мислило да је масакар у Тексасу "пик" црног таласа серијског убијања дошао је "Меморијал деј" празник од 28. до 30. маја када се житељи северноамеричког континента сећају својих палих ратника. У три дана десиле су се 352 пуцњаве, а само у Чикагу их је било 52 у којима је 10 људи погинуло.

Фото Танјуг/АП

И није био крај.

У среду, 1. јуна, Мајкл Луис из Мускогија у Оклахоми, незадовољан лечењем у болници у Тулси, убио је два доктора, сестру и пацијента у тамошњој болници. И он је пуцао полуаутоматском пушком Р-15, која се у Америци "слави" као моћно оружје када се шаље Украјинцима, а "баца на ломачу" кад убија "домаће"!

Театрално узвикујући "доста, доста", (у више наврата) амерички председник Џозеф Бајден је протекле недеље из Беле куће молио Конгрес да предузме мере против оружаног насиља. У говору нацији тражио је кривце у својим политичким противницима, тврдећи да постоји огроман политички отпор да се усвоје строжа ограничења у вези са оружјем.

Да ли ће САД пооштравати законе остаје да се види, али је чињеница да се пред Одбором за правосуђе Представничког дома разматра осам закона о контроли оружја, са решењима као што су: подизање старосних граница са 18 на 21 годину за куповину полуаутоматске пушке, забрана ношења или поседовања магацина великог капацитета, нови захтеви за складиштење ватреног оружја, забрана оружја са кундаком и додатака за пиштоље који олакшавају брзу паљбу, веће казне за држање нерегистрованог оружја...

Фото: Darin Oswald/Idaho Statesman via AP

Америчка штампа тврди да је велика вероватноћа да ће све ове мере бити усвојене, као што је и готово сигурно да оне неће смањити насиље. Наиме, статистика говори да се преко 80 одсто свих оружаних злочина изазива илегалним "цевима"!

Масовне пуцњаве у Америци, осим што представљају трагедије за заједницу и отворене ране за породице страдалих, идеална су прилика за обрачуне "прогресивних политичара" (Демократска странка) са републиканцима у константном политичком сукобљавању практично о свим животним питањима. Свако страдање пружа либералима шансу да покажу и свој гнев и моралну супериорност према "традиционалистима" Америке који нису вољни да предају своје легално ватрено оружје. Не изостаје ни традиционално упирање прстом у републиканце који нескривено лобирају за произвођаче наоружања.

Фото МО Украјине

Када се у све то уплете пушка Р-15 (оружје којим се најчешће чине масовна убиства) и коју у својим кућама држи 15 милиона људи, медијска какофонија постаје неподношљива. Лицемерје политичара се "цеди" на све стране и са скоро свих ТВ екрана.

Мајкл Мекфол, бивши амбасадор САД у Москви, до прошле недеље је на свим ТВ станицама говорио о потреби да се огромне количине неконтролисаног оружја усмере у Украјину, укључујући ту и пушку Р-15. Од пуцњаве у Увалдеу, са подједнаким жаром говори о потреби строже контроле оружја у САД. Мекфол је иначе особа задужена испред Стејт департмента да ради са владом Украјине на што бржем слању војне помоћи.

Ерих Прат, из организације "Гун Овнерс оф Америка" (представља више од два милиона наоружаних), тврди да је "апсолутно одвратно" то што раде политичари.

Фото: Принтскрин/ABC NewsLive/Танјуг АП

- Трубе о контроли оружја, прикупљају средства за ово у року од неколико сати након пуцњаве (мисли на масакар у Тексасу), док уједно одбијају да говоре о градовима који већ имају политику коју они желе за целу нацију. На пример, више од 40 људи је убијено у Чикагу овог месеца. У последњих 30 дана у Балтимору је убијено 20 људи. Али, левица о томе не говори. Они не прикупљају средства од Чикага или Балтимора, јер већ имају врло строгу контролу оружја - приметио је Прат.

Контрола оружја и закони, свесни су Американци тога одавно, нису пресудни за масакре "на траци" који им се догађају. У најгледанијем документарном филму у историји "Куглање у Колумбајну" Мајкла Мура из 2002. (добио Оскар), у коме документариста "осветљава" пуцњаву у школи у градићу у Колораду где су двојица ђака убила 12 вршњака и наставника, а 21 ранили, аутор каже да се ова трагедија није случајно десила 20. априла 1999, на дан када је председник Клинтон најжешће бомбардовао Србију.

Фото Википедија/ИИЕА

Кетрин де Бол директорка Европола

НАДЗОР ЗА ДОБРОВОЉЦЕ

ДИРЕКТОРКА Европола Кетрин де Бол (на слици) рекла је немачком листу "Велт ам зонтаг" да би поплава оружја на украјинско-руском ратишту могла да заврши у рукама криминалних група у годинама које долазе. "У једном тренутку рат ће бити готов. Желимо да избегнемо ситуацију попут оне која је уследила након рата на Балкану пре 30 година." Извршна директорка Европола указала је да ће оружје из Украјине, а нарочито страни добровољци и плаћеници из ЕУ који се боре на страни Кијева "бити праћени" по повратку у земљу као потенцијална темпирана бомба за Унију. Оружје из рата у Босни и данас користе криминалне групе широм Европе - објаснила је Де Болова.

 

ДОМАЋИ ТЕРОРИЗАМ НА ЧЕКАЊУ

У СЕНАТУ је пре 10 дана блокиран нацрт закона о стварању домаћих канцеларија за тероризам у оквиру федералних агенција за спровођење закона као одговор на масовну пуцњаву у Бафалу, Њујорк, у којој је погинуло 10 људи. Лидер већине у Сенату Чарлс Шумер образложио је потребу за Законом наводећи да је масовна пуцњава у Бафалу била акт домаћег тероризма. Ниједан републиканац није гласао за ту меру плашећи се да би се о томе ко је домаћи терориста могли питати, осим политизованог ФБИ, и све моћнији "Твитер", "Фесјбук" и други "арбитри истине" у САД.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕМЦИ, ОДАКЛЕ ВАМ ПРАВО? Порука из Русије у вези са Резолуцијом о Сребреници: Ви сте истребили 10 милиона људи!

"НЕМЦИ, ОДАКЛЕ ВАМ ПРАВО?" Порука из Русије у вези са Резолуцијом о Сребреници: Ви сте истребили 10 милиона људи!

УЧЕСНИЦИ међународне седнице о безбедности у Санкт Петербургу дошли су до закључка да је резолуција о наводном геноциду у Сребреници, коју Немачка промовише у УН, лицемерје и извртање чињеница, изјавио је секретар Савета безбедности Русије Николај Патрушев.

25. 04. 2024. у 18:08

Коментари (0)

И МИ КРЕЋЕМО ПУТ ГРЧКЕ Прво оглашавање Николине жене: Деца знају све, морамо бити храбри