ВЕЛИКИ ПОЖАР У МОСКВИ: Гори бизнис центар, људи остали заробљени у објекту (ВИДЕО)

Катарина Филиповић

03. 06. 2022. у 09:57

ПОЖАР је захватио пословни центар Гранд Сетун Плаза на западу Москве, јавиле су руске агенције.

ВЕЛИКИ ПОЖАР У МОСКВИ: Гори бизнис центар, људи остали заробљени у објекту (ВИДЕО)

foto: Tviter

На друштвеним мрежама појавио се снимак пожара, а гори "Гранд Сетун Плаза".

Пожар гаси 180 ватрогасаца и 41 јединица технике.

Ватра је захватила прва четири спрата зграде, од 10, колико их има.

На место пожара стигли су министар за ванредне ситуације Русије Александар Куренков и његов заменик Иља Денисов.

Према прелиминарним подацима, нема жртава. Људи се евакуишу из зграде.

У згради је остало око 20 људи, речено је за ТАСС у Хитној помоћи.

Градоначелник престонице Сергеј Собјанин је наложио да се предузму све неопходне мере за евакуацију људи и гашење пожара. Из запаљене зграде спасено је више од 120 људи.

Московско тужилаштво започело је истрагу.

Прелиминарни узрок пожара у московском пословном центру је кратак спој због неправилног постављања расвете на фасади зграде.
 

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХОЋУ ДА ПОСТАНЕМ СРБИН 100%! Ђанфилипо Матераци обукао дрес Србије и поручио: Ех, да ме прабаба сада види!