РУСИЈА ВИДИ ИЗЛАЗ ИЗ САНКЦИЈА: "Ово је прилика да се друге државе пробију на руско тржиште"
САНКЦИЈЕ против Русије отварају могућност да бројне државе уђу на руско тржиште и попуне упражњене трговинске нише, а међу таквим земљама је и Тајланд, изјавио је руски министар економског развоја Максим Решетњиков.
Фото Архива
- У оваквим ситуацијама санкције су, с једне стране проблем, али са друге стране нуде могућности, као у случају Тајланда, да се пробије на руско тржиште и попуни трговинске нише које су деактивиране - рекао је Решетњиков.
Он је додао да је то истовремено и прилика за руске компаније које су у активној потрази за новим тржиштима, преноси ТАСС.
Руски званичник је предочио да се ово односи на гориво и енергију, нафту, нафтне деривате, гас и ђубрива, као и прехрамбене производе и инжињерске услуге.
- Ту смо да разговарамо и максимално искористимо могућности које сада се појављују - истакао је Решетњиков.
БОНУС ВИДЕО:
ПРЕДАЈА ПРИПАДНИКА "АЗОВА": Украјински војници напуштају "Азовстаљ"
Препоручујемо
ПОДОЉАК: Кијев неће прихватити споразум са Москвом који укључује уступање територије
21. 05. 2022. у 22:52
ШТА ЧЕКА БОРЦЕ ИЗ АЗОВСТАЉА? Из Доњецка стигао суров предлог - "Народ то захтева"
21. 05. 2022. у 13:29
ЗЕЛЕНСКИ О КРАЈУ СУКОБА У УКРАЈИНИ: Види само један пут за завршетак рата
21. 05. 2022. у 13:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)