"ТУРСКА ЈЕ ПОСТАЛА РУСКО ТАЈНО ОРУЖЈЕ УНУТАР НАТО" Оптужбе из САД на рачун турског председника: "Ердоган је Путинов човек"
ТУРСКА је постала руско „тајно оружје“ унутар НАТО-а због свог става према Украјини и ширењу алијансе, пише "Fox News", преносе РИА Новости.
Фото: АП
Одлука турског председника Реџепа Тајипа Ердогана да блокира улазак Шведске и Финске у НАТО далеко је од тога да је Анкара први пут кренула против Запада.
Foto: Printskrin/www.foxnews.com
"Дакле, он активно покушава да дестабилизује алијансу након што је део војске хтео да га збаци 2016. године", пише новинар.
Турска од почетка сукоба у Украјини није увела санкције Русији. Истовремено, сам Вашингтон је 2020. године увео санкције Анкари због куповине руског комплекса С-400.
Према мишљењу стручњака, чији став износи ТВ канал, Ердоган или користи западна удружења или иде у конфронтацију са њима, у зависности од тога шта је у сваком случају исплативије. Истовремено, неки од њих турског лидера називају „Путиновим човеком у НАТО“.
У материјалу се напомиње да ће Анкара на крају пристати на пријем нових чланица у алијансу, али тренутно спорови унутар НАТО-а иду на руку Владимиру Путину.
Претходно је турски председник Реџеп Тајип Ердоган рекао да Анкара не може да подржи укључивање Шведске и Финске у војни блок, јер ће у том случају та организација постати „место где ће бити много представника терориста“.
БОНУС ВИДЕО:
ПРЕДАЈА ПРИПАДНИКА "АЗОВА": Украјински војници напуштају "Азовстаљ"
Препоручујемо
ТО ЈЕ НЕМОГУЋЕ! Ердоган: Нећемо дозволити улазак Финске и Шведске у НАТО
16. 05. 2022. у 19:34
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (1)