ПУТИН ПОРУЧИО МАКРОНУ: Чланице ЕУ игноришу ратне злочине украјинске стране - објављени детаљи разговора
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин разговарао је телефоном са француским колегом Емануелом Макроном, са којим је разменио мишљења о ситуацији у Украјини.
Фото АП
- Председник Русије обавестио је о току специјалне војне операције за заштиту република Донбаса, укључујући о ослобађању Маријупоља и евакуацији цивила које држе неонацисти у фабрици ‘Азовстаљ’, у складу са договором постигнутим на састанку Владимира Путина и генералног секретара УН Антонија Гутереша 26. априла - саопштила је прес-служба Кремља после разговора двојице лидера.
Фото АП
Током разговора Путин је француском председнику скренуо пажњу на чињеницу да државе-чланице ЕУ игноришу ратне злочине украјинских снага, форсирано гранатирање градова и насеља Донбаса, услед чега гину цивили, додаје се у саопштењу.
Руски председник је напоменуо да би Запад могао да помогне у заустављању зверстава украјинских снага, вршењем одговарајућег утицаја на власти у Кијеву, као и заустављањем испорука оружја Украјини, истиче прес-служба.
Путин је Макрону такође изложио принципијелне ставове Москве у преговорима с Кијевом и нагласио да је Русија отворена за дијалог без обзира на неспремност и недоследност Украјине, саопштила је прес-служба Кремља.
Глобална прехрамбена безбедност
Једна од тема телефонског разговора била је глобална прехрамбена безбедност.
- Француска страна је изразила забринутост због новонасталог проблема обезбеђивања глобалне прехрамбене безбедности / наводи се у саопштењу.
У том контексту, Путин је истакао да је „ситуација по овом питању закомпликована пре свега због санкција западних земаља и указао на значај несметаног функционисања глобалне логистичке и транспортне инфраструктуре“.
Путин је такође честитао Макрону на победи на недавно одржаним председничким изборима, а двојица лидера договорила су се и о наставку контаката на различитим нивоима.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
БРИТАНСКИ ПЛАЋЕНИК У УКРАЈИНИ: Нико није ни динара добио за ратовање
Препоручујемо
ТОГ ДАНА ЋЕ СВЕ БИТИ ГОТОВО: Орбан открио када Путин планира да заврши рат у Украјини
03. 05. 2022. у 10:48
РАТ У УКРАЈИНИ: Руси уништили још три С-300, вечерас почели ваздушни удари на Лавов
03. 05. 2022. у 07:25 >> 22:37
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (3)