ФИНСКА ОДУСТАЈЕ ОД РУСКОГ ГАСА? До 20. маја мора да да одговор Гаспрому

ФИНСКА влада и компаније спремају се на чињеницу да ће испоруке руског гаса тој земљи престати у мају.

ФИНСКА ОДУСТАЈЕ ОД РУСКОГ ГАСА? До 20. маја мора да да одговор Гаспрому

Фото Shutterstock

Ово пише лист Хелсингин Саномат.

Како се наводи у публикацији, ризик од престанка снабдевања се сматра „стварним“.

Према Хелсингин Саномату, до 20. маја финска државна гасна компанија Гасум мора да каже Гаспрому да ли прихвата услове плаћања руског гаса у рубљама.

Раније је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто рекао да су неке европске компаније које увозе руски природни гас пристале на шему плаћања коју је предложила Москва, али да нису сви искрени према томе.

Шеф Фонда за развој енергетике Сергеј Пикин је у интервјуу за Нејшн њуз говорио о перспективама сарадње Русије и ЕУ.

БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ СНИМАК РУСКОГ НАПАДА НА СТРАНЕ "ЛЕГИОНАРЕ": Искандер сравнио са земљом касарну

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво