ПОЧИЊЕ ЧЕТВРТА РУНДА ПРЕГОВОРА: Подољак - Ставови Украјине остају непромењени

ЧЕТВРТА рунда преговора између Украјине и Русије, која се одвија данас, фокусираће се на постизање договора о прекиду ватре, повлачењу трупа и безбедносним гаранцијама за Украјину, изјавио је данас један од украјинских преговарача Михаил Подољак.

ПОЧИЊЕ ЧЕТВРТА РУНДА ПРЕГОВОРА: Подољак - Ставови Украјине остају непромењени

Фото: Профимедиа

- Став Украјине је остао непромењен у инсистирању на прекиду ватре пре него што би се могли одржати разговори о будућим односима - написао је Подољак на друштвеним мрежама и у пратећем видео-снимку, а преноси агенција Ројтерс.


- Преговори. Четврта рунда. О миру, прекиду ватре, тренутном повлачењу трупа и безбедносним гаранцијама. Тешка дискусија - написао је Подољак, додајући да верује да Русија “и даље има заблуду да је 19 дана насиља над (украјинским) мирним градовима права стратегија“.

БОНУС ВИДЕО:

"ЗА РУСИЈУ! ЗА ПУТИНА!" Порука руске омладине из Петрограда

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (1)

МИЛИОНИ У ХУМСКОЈ! Партизан договорио трансфер Вање Драгојевића