БРИТАНСКО МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ: Главнина руских снага је на 25 километара од Кијева

12. 03. 2022. у 10:08

ГЛАВНИНА руских копнених снага тренутно се налази на око 25 километара од центра Кијева, тврди британско министарство одбране позивајући се на своје обавештајне податке.

БРИТАНСКО МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ: Главнина руских снага је на 25 километара од Кијева

Foto: Andrii Nesterenko

- Елементи великог руског конвоја северно од Кијева су прегруписани Вероватно ће то послужити као подршка руском покушају да смањи своју рањивост од украјинских контранапада - наводи се процени британских обавештајаца, пише Гардијан.

Додаје се да су градови Харков, Чернихив, Суми и Маријупољ и даље окружени и налазе се на мети жестоког руског гранатирања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју