БРИТАНЦИ „МОЛЕ БАЈДЕНА“: Померите датум инвазије Русије на Украјину, не одговара нам
12. 02. 2022. у 21:46
ЧИТАОЦИ британских медија подругљиво су коментарисали извештаје о томе да је амерички лидер Џозеф Бајден током телефонског разговора са партнерима из ЕУ и НАТО рекао да ће инвазија Русије на Украјину почети 16. фебруара.
Procitani su cak i od engleza.Inace teraju Ukrajinu da napadne Donbas da bi se Rusija umjesala a sto Ukrajina cvrsto odbija.
@Aco - Imam utisak da ćemo vrlo brzo videti da li Ukrajina zaista čvrsto odbija napad na Donbas. Volela bih da ste u pravu i da neće opet izginuti pravoslavci, dok se Zapad smeška, raduje i trlja ruke.
Cilj ne bira sredstva. Tu je propaganda zasnovana na neistinitim tvrdnjama glavno oruzije za ostvarenja cilja.
Повезане вести
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ ОПЛЕО ПО СТАРМЕРУ: Треба да поднесе оставку, а не да провоцира нуклеарни рат
БРИТАНСКИ премијер Кир Стармер треба да поднесе оставку, а не да изазива нуклеарни рат, изјавио је Кирил Дмитријев, шеф Руског фонда за директне инвестиције и специјални представник руског председника за инвестиције и економску сарадњу са иностранством.
24. 02. 2026. у 20:15
СТРАХ ОД НАСЛЕДНИКА “ОРЕШНИКА” ТРЕСЕ ЗАПАД: Русија развија нову хиперсоничну ракету са осам бојевих глава „моћнију од Орешника“
РУСИЈА наводно развија нову хиперсоничну ракету која би могла да буде снажнија од већ страхованог система „Орешник“, објавио је британски лист „Дејли стар“, позивајући се на доступне информације и процене.
24. 02. 2026. у 17:33
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Бајден упозорио Зеленског на инвазију, овај није веровао, сада се отвара питање мира, избора и повлачења САД
АМЕРИЧКИ магазин Атлантик је објавио низ тврдњи које бацају ново светло на догађаје уочи почетка руске војне операције у фебруару 2022. године, али и на каснији развој рата, унутрашње дилеме украјинског руководства и могуће промене америчке политике.
13. 02. 2026. у 19:11
ТРАМП РАЗБИЈА КОЛЕКТИВНИ ЗАПАД: Пет центара моћи мења глобалну мапу света
У СВЕТСКОЈ политици тренутно се одвијају изузетно брзи и динамични процеси. У великој мери, то је повезано са политиком Трампа, који је у систем међународних односа унео висок ниво немира, непредвидивости и радикализма, док се догађаји развијају све већим интензитетом.
14. 02. 2026. у 07:00
ЛАВРОВ ПОРУЧИО БРИСЕЛУ И ЛОНДОНУ: Нећете зауставити кретање ка миру Русије и САД
РУСИЈА се нада да такозвана "партија рата", која се "укопала" у Бриселу, Лондону и појединим другим европским престоницама, неће успети да заустави кретање ка трајном миру које су покренули лидери Русије и Сједињених Америчких Држава, изјавио је данас министар спољних послова Руске Федерације Сергеј Лавров.
10. 02. 2026. у 18:45
Најновије из рубрике
СРУШИО СЕ ЛОВАЦ Ф-16: Пилот погинуо у ноћној несрећи поред аутопута Измир–Истанбул (ВИДЕО)
ТЕШКА авионска несрећа догодила се у турском граду Баликесир, где се борбени авион Ф-16 срушио током планираног ноћног тренажног лета.
25. 02. 2026. у 16:11
„ЖИВО СРЦЕ“ ВИШЕ НИЈЕ ФАНТАСТИКА: Путин позвао на убрзање развоја нових технологија
РАВАН приступ технологијама будућности представља неопходан услов за развој цивилизације, изјавио је председник Русије Владимир Путин на Форуму будућих технологија.
25. 02. 2026. у 15:52
МАКРОН У ПОНЕДЕЉАК О НУКЛЕАРНОМ ОДВРАЋАЊУ У ЕВРОПИ: Француска једина земља ЕУ која има нуклеарно оружје
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон одржаће у понедељак, 2. марта говор о француском нуклеарном одвраћању у Европи, односно о доприносу француског нуклеарног одвраћања сигурности европског континента у суочавању с глобалним геополитичким превирањима, саопштила је данас Јелисејска палата.
25. 02. 2026. у 15:49
БРИСЕЛ ОТВОРИО СВЕ КАРТЕ: Хитно се огласио Сијарто - Од Мађарске се очекује да пошаље трупе у Украјину!
НА САСТАНКУ Савета за спољне послове ЕУ одржаном у понедељак у Бриселу први пут је јасно изречено очекивање да Мађарска пошаље војнике у Украјину, изјавио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.
25. 02. 2026. у 15:41
У ЗАТВОР ИДУ СИРОМАШНИ, А НЕ КРИМИНАЛЦИ: Швајцарска у великим проблемима
У ШВАЈЦАРСКОЈ затвори се све чешће пуне грађанима слабијег имовног стања.
25. 02. 2026. у 15:39
Коментари (4)