НЕМА НОРМАЛИЗАЦИЈЕ ОДНОСА БЕЗ ДИЈАЛОГА СА МОСКВОМ: Макрон путује у Русију 7. фебруара
БЕЗ дијалога са Москвом не може се нормализовати међународна ситуација, изјавио је француски председник Емануел Макрон уочи посете Москви.
Фото АП
- Недавни период је потврдио да, када се одбије дијалог, што је био избор Европљана прошле године када смо канцеларка Меркел и ја предлагали самит ЕУ-Русија, не може се решити ниједан сукоб - рекао је Макрон у интервјуу за недељник „Журнал ди диманш“.
- Јер у том случају пуштамо друге да говоре у наше име и не можемо доприносити нашој колективној безбедности - додао је француски лидер.
Подсетимо, француски председник Емануел Макрон допутоваће 7. фебруара у радну посету Москви.
БОНУС ВИДЕО:
КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
ПУТИН ГА ЗВАО ТРЕЋИ ПУТ ОВЕ НЕДЕЉЕ: Да ли је овај западни политичар кључан за дијалог?
03. 02. 2022. у 21:52
ПОДГРЕВАЈУ ТЕНЗИЈУ: Британија послала више од 100 специјалаца у Украјину?
06. 02. 2022. у 11:54
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)