НАТО ШАЉЕ АВИОНЕ У НАШ КОМШИЛУК: Алијанса размешта додатне снаге на исток Европе
НАТО савезници ставили су данас своју војску у стање приправности и послаће додатне бродове и авионе-ловце у своје базе на истоку Европе, јачајући снаге и одбрану, у време, како истичу у НАТО-у, "када Русија наставља гомилање војске код украјинске границе".
Фото: Депоситпхотос
Претходних дана бројне чланице Северноатлантске алијансе су објавиле процене које се тичу актуелне ситуације или предстојећих распоређивања снага, наводи се на сајту НАТО-а.
Данска шаље фрегату на Балтичко море и спремна је да пошаље четири авиона типа Ф16 у Литванију, као подршку НАТО мисији у региону.
Шпанија ће послати бродове који ће се прикључити поморским снагама НАТО-а и разматра слање авиона-ловаца у Бугарску.
Француска је изразила своју спремност да пошаље трупе у Румунију које су под командом НАТО-а.
Такође, Холандија шаље два авиона типа Ф35 у Бугарску од априла, како би помогли активностима НАТО-а у региону и ставиће брод и копнене јединице у стање приправности.
И САД су, такође, ставиле до знања да разматрају повећање војног присуства на источном краку Алијансе.
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг је рекао да поздравља напоре савезника да ставе на располагање додатне трупе Алијанси.
- НАТО ће наставити да предузима све неопходне мере да заштити и одбрани све савезнике, уједно јачајући источни део Алијансе. Увек ћемо одговорити на било какво безбедносно погоршање у нашем окружењу - рекао је Столтенберг, а пренео сајт НАТО.
БОНУС ВИДЕО: ПИНК ПАНТЕРИ УХАПШЕНИ У АТИНИ: Пала и два Србина због пљачке продавнице скупоцене одеће
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (6)