КИЈЕВ РАЗОЧАРАН ОДГОВОРИМА ИЗ БЕРЛИНА: Кристина Ламбрехт - Испоруке оружја не могу да допринесу превазилажењу конфликта
МИНИСТАР спољних послова Украјине Дмитриј Кулеба изјавио је да је Кијев захвалан Немачкој на дипломатским напорима за решење конфликта у Донбасу, али да најновије поруке из Берлина представљају разочарење.
Фото: pixabay
- Недавне изјаве из Немачке о немогућности испорука Украјини одбрамбеног наоружања, конкретно дозвола трећим странама да то ураде, као и изјаве о бесперспективности враћања Крима у састав Украјине, дилеме у вези са искључивањем Русије из система СВИФТ – нису у складу са нивоом наших односа и актуелном безбедносном ситуацијом. Украјина је захвална за већ пружену помоћ почев од 2014. године и дипломатске напоре али садашње изјаве из Немачке разочаравају и у супротности су са том подршком и напорима - написао је Кулеба на Твитеру.
Подсетимо, немачка министарка одбране Кристина Ламбрехт изјавила је за „Велт“ да је Немачка на страни Кијева, али да испоруке оружја не могу да допринесу превазилажењу конфликта.
- У фебруару ће бити предата пољска болница, биће организована и обука и то је све финансирала Немачка са 5,3 милиона евра... Ми смо на страни Кијева, сада морамо да учиномо све у циљу деескалације. Испоруке оружја сада не би помогле и читава федерална влада тако мисли - рекла је Лабрехт за „Велт“.
(rs.sputniknews.com)
БОНУС ВИДЕО - ПИНК ПАНТЕРИ УХАПШЕНИ У АТИНИ: Пала и два Србина због пљачке продавнице скупоцене одеће
Препоручујемо
УКРАЈИНЦИ БЕСНИ НА ЗАПАДНЕ СИЛЕ: Наш народ неће опет плаћати крвљу због њихове неспособности
20. 01. 2022. у 15:53 >> 16:00
ПЕНТАГОН ОБЈАВИО СНИМАК ТОРПЕДОВАЊА ИРАНСКЕ ФРЕГАТЕ! Генерал Кејн: Рано је за крај рата; Иран оборио Ф-15? Колико је ПВО ракета преостало
НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.
04. 03. 2026. у 06:59 >> 18:46
"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.
04. 03. 2026. у 13:43
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)