НОВЕ ПРЕТЊЕ РУСИЈИ ИЗ БЕЛЕ КУЋЕ: У случају ескалације у Украјини нећемо употребити само санкције
У СЛУЧАЈУ погоршања кризе у Украјини САД неће само посегнути за економским мерама, већ ће се Русија суочити и са дипломатским последицама, изјавио је неименовани високи званичник америчке администрације.
Фото АП
Такође је навео и да ће у том случају НАТО појачати своје положаје на територији савезничких државаи повећати помоћ Украјини у сфери безбедности.
„Суочиће се не само са финансијским санкцијама, већ и са дипломатским последицама, са јачањем положаја НАТО на територијама савезничких земаља, као и са повећањем помоћи Украјини у сфери безбедности“, нагласио је он.
Подсетимо, у понедељак ће у Женеви бити одржани преговори Русије и САД по питању стратешке безбедности, након чега ће у Бриселу бити одржанСавет Русија-НАТО.
rs.sputniknews.com
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОДИГЛИ ДВА БОРБЕНА АВИОНА ЗБОГ АМЕРИКАНАЦА - Снимак објавило руско Министарство одбране
Препоручујемо
ЈОШ ОРУЖЈА УКРАЈИНИ: Бела кућа шаље „помоћ“ Кијеву у страху од руских Искандера
07. 01. 2022. у 21:04
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)