ТРАЈАО 50 МИНУТА: Завршен разговор Путина и Бајдена

Новости онлајн

30. 12. 2021. у 22:45

АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден и председник Русије Владимир Путин разговарали су други пут овог месеца, а на дневном реду разговора биле су све веће тензије око Украјине, саопштила је Бела кућа.

ТРАЈАО 50 МИНУТА: Завршен разговор Путина и Бајдена

Фото: ЕПА

Разговор је завршен после 50 минута, додаје се у саопштењу америчке администрације.

Позив који је иницирао Путин, почео је у 21.35 по средњоевропском времену.

Портпарол Кремља Дмитриј Песков потврдио је раније да је разговор двојице лидера почео на време.

Стране ће наставити да разговарају о питањима која су покренута током последње видео-конференције, а дотаћи ће се и теме безбедносних гаранција. Циљ разговора је „постизање компромиса, узимајући у обзир принципијелне међусобне ставове“, истакли су у Кремљу.
Путин и Бајден су 7. децембра разговарали путем видео-везе, а разговор је трајао два сата и пет минута.


(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)

ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)

ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.

14. 01. 2026. у 18:36

Коментари (0)

ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на Парку принчева“