ПТИЧИЈИ ГРИП СЕ ШИРИ КАО ПОЖАР: Помор око 5.000 ждралова у Израелу

Танјуг

26. 12. 2021. у 20:00

ОКО 5.000 мртвих ждралова пронађено је у резервату језера Хула на северу Израела, услед епидемије птичјег грипа због којег је истребљено више од пола милиона кокошака и ћурака.

ПТИЧИЈИ ГРИП СЕ ШИРИ КАО ПОЖАР: Помор око 5.000 ждралова у Израелу

Фото: Депоситпхотос

Израелске власти су наставили да хране птице након избијања вируса Х5Н1 на језеру и на фармама у Мошав Маргалиоту у близини либанске границе, како би покушали да спрече да ждралови лете на друга места и расеју вирус, пренео је "Тајмс оф Израел".

Министарство пољопривреде је навело да су пољопривредници из те области закаснили да пријаве епидемију вируса на време, дозволивши му “да се шири као пожар”.

БОНУС ВИДЕО: ПОЧЕЛО ПРИМИРЈЕ, СЛИКЕ РАТА ОСТАЈУ - Израел и Хамас прогласили победу, жртве без утехе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ! Руси прете Кијеву моћним оружјем: Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар

"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"

РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.

06. 05. 2026. у 11:53

Коментари (0)

Прва СЕПА трансакција у АЛТА банци: Србија постала део европског платног промета