ПЕНТАГОН СЕ ПЛАШИ: Два моћна Путинова оружја изазвала паничан страх у САД

Novosti online

19. 12. 2021. у 17:28

БИВШИ израелски обавештајац Јаков Кедми оштро је одговорио на тврдње бившег официра америчке морнарице Герија Табаха, који је довео у питање ефикасност модерног руског наоружања.

ПЕНТАГОН СЕ ПЛАШИ: Два моћна Путинова оружја изазвала паничан страх у САД

Фото: ЕПА/принтскрин/илустрација

Табах и Кедми су било учесници емисије на радио станици ВЕРА. Бивши амерички официр иронично је затражио од израелског стручњака да именује руско оружје које изазива страх у западним земљама. Кедми је подсетио на стратешки комплекс са интерконтиненталном балистичком ракетом "Сармат", као и на хиперсонични "Авангард".

Табах је са осмехом приметио да нико није видео борбену употребу овог оружја, али је Кедми рекао да му је драго што Русија још нема разлога да користи ове ракете.

Кедми је нагласио да је цео Запад задивљен снагом руског наоружања, а Пентагон је добро свестан његових могућности. Зато у САД влада паничан страх од могуће војне конфронтације са Русијом.

- Данас је немогуће лансирати ракете, а да их потенцијални непријатељ не открије. Амерички обавештајци су забележили све податке о лансирању "Авангарда" и "Сармата". Пентагон веома добро зна о каквом се оружју ради и зато га се плаши - објаснио је Кедми.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (3)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена