СНАЖАН ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ПЕРУ: Има повређених, од потреса о штећени објекти и блокирани путеви (ФОТО/ВИДЕО)
СНАЖАН земљотрес јачине 7,5 степени по Рихтеровој скали погодио је рано јутрос Перу.
Фото: Танјуг/АП
У земљотресу су лакше повређене три особе, оштећено је неколико обејката и блокирано неколико путева, пренео је АП.
Иако је земљотрес био екстремно јак, догодио се на релативно великој дубини од 112 километара, због чега нема жртава нити веће материјалне штете.
Земљотрес се догодио у 5.52 сати ујутру, а епицентар је био у региону Амазон, 42 километра северозападно од града Баранка.
У региону Амазон, у дистрикту Ла Халка, урушен је део цркве из 16 века и том приликом су лакше повређене три особе, изјавио је градоначелник Валтер Кулкви за радио РПП.
Због одрона је блокирано неколико аутопутева у региону Амазон и Кахамарка, а потрес се осетио и 800 километара даље у престоници Лими, где су појеидни људи изашли на улице из својих домова.
Земљотрес се осетио и у суседном Еквадору, где је делимично оштећена црква у области Лоха.
Потрес се осетио и у деловима Колумбије и Бразила
Препоручујемо
ЗЕМЉОТРЕС У ЦРНОЈ ГОРИ: Епицентар потреса у Колашину на дубини од 11 километара
28. 11. 2021. у 16:00
НОВИ ЗЕМЉОТРЕС У СРБИЈИ: Тресло се тло у Крушевцу други пут од почетка месеца
28. 11. 2021. у 12:25
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)