УНИШТИЛИ ТОП ПРОТИВНИКА: Украјинска војска објавила - турски јуришни дрон „бајрактар“ први пут употребљен у Донбасу

Новости онлајн

26. 10. 2021. у 22:48

ГЕНЕРАЛШТАБ Оружаних снага Украјине потврдио је да су војници први пут употребили јуришну беспилотну летелицу „бајрактар“ у Донбасу, који је навођеном бомбом уништио топ противника.

УНИШТИЛИ ТОП ПРОТИВНИКА: Украјинска војска објавила - турски јуришни дрон „бајрактар“ први пут употребљен у Донбасу

Фото: ssb.gov.tr

- Данас, 26. октобра 2021. године, по наређењу главнокомандујућег Оружаних снага Украјине, генерал-потпуковника Валерија Залужног у зони операција Здружених снага први пут је употребљен извиђачко-јуришни беспилотни комплекс 'бајрактар' - наводи се у саопштењу прес-центра Генералштаба Украјине на Фејсбуку.

Према подацима прес-центра, у периоду од 14.35 до 15.15 часова по локалном времену батерија хаубица Д-30 гађала је положаје украјинских војника у близини насеља Гранитно услед чега је један војник погинуо, а други рањен.

Истиче се да је украјинска страна преко Специјалне посматрачке мисије ОЕБС-а захтевала да се прекине пуцњава. Пошто захтев није услишен, употребљен је „бајрактар“. Дрон није прелазио контакт-линију, већ не навођеном бомбом уништио један топ након чега је напад на украјинске положаје престао, наводи се у саопштењу.

Раније је министар спољних послова Украјине Дмитриј Кулеба саопштио да је Украјина купила од Турске јуришне дронове за „обуздавање“ Русије и заштиту своје територије. Касније је прес-служба канцеларије украјинског председника саопштила да су Министарство одбране Украјине и турска компанија „Бајрактар“ потписали меморандум о изградњи заједничког центра за сервисирање и модернизацију дронова недалеко од Кијева.

(Спутњик)

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

 

БОНУС ВИДЕО:

РУСИ НА ТВИТЕРУ ПОСТАВИЛИ ВИДЕО ИЗ СРБИЈЕ: "Чувар реда" у Краљеву

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (0)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart