НЕМЦИ НУДЕ ЕВРЕ ПОМАГАЧИМА ДА ОСТАНУ У АВГАНИСТАНУ: Оштре реакције на поступак Берлина
НЕМАЧКА владина агенција за развојну помоћ ГИЗ својим помагачима из Авганистана нуди премију за останак у тој земљи. Онима који не желе да напусте земљу, Друштво ће исплатити годишњу плату унапред, иако ти људи више немају посао.
Фото: Танјуг/АП Пхото
Како преноси Дојче веле, немачко Министарство за развој наглашава да то не треба схватити као било какав притисак на бивше помагаче да остану у Авганистану.
- Из правних разлога ти људи, међутим, морају да гарантују да неће да се пријаве у програм пребацивања локалних помагача у Немачку. Додуше, ако промене мишљење, посебно у случају да се безбедносна ситуација промени, увек могу да се ставе на листу - рекао је портпарол Министарства.
Према наводима "Шпигла", више помагача ГИЗ-а је оштро критиковало овај поступак. Једна сарадница је рекла да је "поразно то како Немци поступају" и да има утисак да је немачкој влади стало само да број људи који долазе у Немачку буде што мањи.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)