ЕГИПАТ ЗАТВОРИО ГРАНИЧНИ ПРЕЛАЗ: Страх од тензија у појасу Газе
ЕГИПАТ је затворио свој највећи гранични прелаз са појасом Газе услед тензија са палестинским милитантима из Хамаса, изјавили су данас званичници.
Фото: ЕПА
Ово је први пут од почетка године да је гранични прелаз Рафа затворен током радног дана. Египатске власти држале су прелаз отвореним током једанаестодневних сукоба између Израела и Хамаса у мају.
Египатски званичници наводе да је прелаз затворен због напора Каира да посредује у дугорајном договору о прекиду ватре између Израела и Хамаса.
Није познато колико дуго ће прелаз остати затворен.
Један од званичниак истакао је да је прелаз затворен ради притиска на Хамас услед "несугласица" о наставку преговора са Израелом.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)