ПАРОВИ У КИНИ МОГУ ДА ИМАЈУ ТРОЈЕ ДЕЦЕ: Одлука донета након великог пада наталитета

Биљана Ристивојевић

20. 08. 2021. у 10:47

КИНА је дозволила паровима да имају до троје деце, како би се повећао наталитет.

ПАРОВИ У КИНИ МОГУ ДА ИМАЈУ ТРОЈЕ ДЕЦЕ: Одлука донета након великог пада наталитета

Фото: АП

Ова регулатива је једна од неколико усвојених на састанку водећих државних посланика из Националног народног конгреса (НПЦ), пренео је ББЦ.

Пекинг је најавио још у мају да ће дозволити паровима да имају до троје деце.

Та одлука је сада постала законска, заједно са неколико резолуција усмерених ка подизању наталитета и "смањивању терета" подизања детета, навела је новинска агенција Синхуа.

Међу резолуцијама је и укидање финансијске казне коју парови морају да плате уколико имају више деце него што је дозвољено, чиме ће локалне владе моћи да понуде породиљско одсуство, да повећају права жена на послу и ојачају предшколску инфраструктуру.

Најновији подаци су показали да је дошло до великог пада наталитета.

Пре пет година Кина је укинула вишедеценијску политику којом су парови могли да имају само једно дете, дозволивши им два детета, али то није помогло у повећању броја рођене деце.

Велики трошкови подизања деце у градовима одвратила је многе кинеске парове да имају двоје деце.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (1)

АКО ЈЕ МАРАДОНА БИО БОГ, ОНДА ЈЕ ОН ИСУС! Син Дијега Арманда о новом свецу Напуља