ГОДИНА САД У АВГАНИСТАНУ - ЦЕО ВОЈНИ БУЏЕТ РУСИЈЕ: Бивши шеф Беле куће критикује трошкове САД
ТРОШИЛИ смо 42 милијарде долара годишње. Замислите, 42 милијарде! Колико сам схватио, Русија годишње троши 50 милијарди на целу војску, а ми 42 милијарде.
Foto: Printskrin Youtube
Бивши амерички председник Доналд Трамп упоредио је овим речима годишње расходе Сједињених Америчких Држава на операцију у Авганистану са војним буџетом Русије, критикујући мисију коју је започео председник Џорџ Буш, а окончао после 20 година Џозеф Бајден. Сматра да је повлачење трупа из Авганистана под руководством актуелног председника Џоа Бајдена највеце понижење за Сједињене Америчке Државе.
Трамп је нагласио да толика улагања заузврат ништа нису донела Сједињеним Америчким Државама. Бивши амерички председник истакао је да је огорчен што САД нису уништиле војну технику пре него што су напустиле Авганистан.
Приметио је да америчке борбене хеликоптере који су предати авганистанској војсци сада проучава Русија.
- Милијарде и милијарде долара. Најновији хеликоптери "Блек хоук" које ће сада проучавати Русија, Кина и неко други, јер је то најбоља технологија на свету - рекао је Трамп.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)